פולה בן גוריון, אשת ראש הממשלה הראשון, ידועה ומוכרת בבישוליה הביתיים והפשוטים. אפילו בבית ראש הממשלה הראשון בשדה בוקר ישנו המטבח האותנטי ואזכור של מנות הדגל שהיתה נוהגת להכין לו בתקופת הצנע בארץ.

בקפה פולה בראשון לציון, שקרוי על שם אותה פולה (הממוקם במרכז בן גוריון- סגירת מעגל קטנה) האוכל עבר כבר את סגנון תקופת הצנע שאפיינה את בישולה של פולה, ומציע תפריט עשיר ומגוון.

חלל המקום מעוצב בנעימות, בוקה גדול של פרחים קיבל אותנו בכניסה, והמלצרית הובילה אותנו אל החצר המקורה של המקום, שהיתה מסודרת וערוכה לסועדים רבים. ישבנו בשולחן פינתי ושקט והצצנו בתפריט העסקי של המקום.

התפריט העסקי מציע ארוחה בת שלוש מנות, מתוך תפריט מגוון.

מאחר והיום בו ביקרנו בפולה היה מעט סגרירי, החלטנו לפתוח בשתי מנות מרק, לחימום הקנה: מנת מרק בצל, שהוגשה עם קרוטון גבינה מלבני וחביב, ומנת מרק בטטה סמיך ומהביל. שתי המנות היו טובות, אם כי סבלו ממעט עודף שימוש באבקת מרק. שתי מנות המרק הוגשו עם סלסלת לחמניות חמות ושתי פינכות חמאה מתובלת.

למנות העיקריות פנינו אל אגף בעלי הכנף: אני בחרתי במנת פרגיות בתיבול מזרחי שהוגשה עם פירה תפוחי אדמה. הפרגית היתה מתובלת כהלכה, צלויה נכון והיתה בהחלט טעימה. גודל המנה היה גם הוא נדיב. זוגתי בחרה במנת סלט אווז חם, שהיה יותר מנה עיקרית מסלט. על ערימה נדיבה של אורז לבן ניצוק תבשיל של חזה אווז ופטריות ברוטב אוריינטלי עז טעמים וכהה, אולי אפילו מידי, ועוטר בעלים ירוקים רעננים.

בתפריט העסקי מוצעים גם קינוחים לבחירה: סחלב, סורבה או גלידה, שפסחנו עליהם לטובת תה עם נענע חם וחורפי במיוחד.

מחיר הארוחה העסקית בקפה פולה הינו 53 ש"ח ומוצע לקהל הרחב בימים א-ה בין השעות 12:00-16:30.