נגישות
נגישות
  • Facebook
  • Whatsapp
  • Facebook Messenger
  • Email

מודה, אני לא מהטיפוסים שקונים את כל מה שתקשורת מוכרת. אז בקיץ ההוא של 2014, בזמן שמהדורות החדשות התמלאו תמונות ומחזות של מדינת מלחמה בדרום, ובזמן שכאן במרכז הפאניקה העיקרית הייתה שלא יישפך ההפוך על המכנס בזמן שכולם נדחפים כדי לתפוס סלפי יירוט, הבטחתי לעצמי שאחרי המלחמה אפרגן ואקפוץ לאיזה צ'ק אין בדרום, לפגוש את תושבי פוסט המלחמה ולהמשיך ולהראות את אותה אחדות של אז, במלחמה ההיא של 2014.

קפצו לדרום, חטאים זה כאן
חמישי בערב, מקלידים ב-WAZE מסעדת sins בשדרות ויוצאים לדרך. שעה ו-3 דקות מתל אביב. מגיעים לצומת שער הנגב, נכנסים לתחנת דלק במרחק כ-400 מטרים ממכללת ספיר, מסתובבים סביב ומחפשים מסעדה. שום דבר בסביבה כמעט ולא מסגיר את העובדה שיש כאן אחת כזו, אבל  WAZE כמעט אף פעם לא טועה, וכלאחר כבוד עולים על שביל עפר קצר לרחבת חניה של מבנה קיבוצי טיפוסי סטייל חדר אוכל.

מאחורי כל הרכבים החונים צצה לה ה sins - מסעדה-בר פירות ים וגריל שנולדה לפני כשנה ברוטו (המלחמה ההיא קיזזה חודשיים נטו) כחלום ישן של שני תושבי הדרום החדשים שהביאו איתם את תל אביב לעוטף עזה. נתחיל מזה שהיא לא כשרה ונחשבת לעוף מוזר, אבל הכרחי, בנוף.
 

 
משהו בכניסה למסעדה הזכיר לי קצת דיינר אמריקאי, אבל התקשיתי להתעלם מהקיבוציות הישראלית הקסומה המאפיינת את המבנה כמו גם את הבר-מסעדה עם הבר הגדול במרכז ושולחנות משפחתיים רחבים סביב. סה"כ ל-30-40 סועדים; קטן, משותף, כמו היום בעידן השיתופים, רק בלי הוירטואליות.

תמצאו שם את זולי - שף בדימוס של הגוצ'ה הכל-כך תל אביבית, התגלגל בין כמה מהמסעדות המוכרות בתל אביב ומצא עצמו עוזב הכל ויורד דרומה בעקבות המשפחה החדשה שהקים, ואת וחופית - גם היא תל אביבית לשעבר. יחד הם הביאו את החטאים של תל אביב איתם דרומה, כדי לתת לתושבי הדרום קולינריה עירונית במחירים קיבוציים.

מפרגנים לקיבה
2 כפול בירת בוטיק נגב לתחילת הערב, ורק אחד מאיתנו יוכל ליהנות מסיבוב נוסף בהמשך; לשני יש נסיעה חזור.

וכך המליץ לנו השף והבעלים על ראשונות. קרפצ'יו בליווי בלסמי ופרמז'ן (38 ₪) פלוס כרובית אפויה על טחינה שחורה ושבבי שרימפס (33 ₪) פלוס חציל על האש בליווי גבינת פטה (29 ₪) פלוס לחם הבית. בצבא לימדו אותי שקודם כל תתערבב עם המטבח, זה רק לטובתך, ובין מנה למנה תפסנו את זולי לשיחה כדי לשמוע איך זה מנקודת מבטו המציאותית, לא מהתמונות בתקשורת. ומה אגיד לכם חבריי הגוש-דנים, מעניין פה וטעים פה. הטחינה השחורה עם הכרובית - אל תהססו.
אנטריקוט ושרימפסים. מסעדת sins
משחזרים את ההמלצות המוצלחות גם בעיקריות, וזולי שולח לשולחן מלצר חביב עם המבורגר sins (61 ₪) עם ביצת עין עשויה בדיוק כמו ההמבורגר  - בול במידה! הגבינה (ויסלחו לי שוב, רגע אחרי כיפור) נמסה מהצדדים. במקור המנה מגיעה עם שרימפס מעל כל זה, אבל במקרה שלי ויתרתי על התוספת המגרה הפעם, מספיק הגבינה. לצד התענוג הוגשו הום פרייז.
לשותפי לרוד-טריפ הגיע נתח אנטריקוט גדול מידות (99 ₪) מונח תחת שרימפסים ורודים בציר סרטנים – לאוהבי הז'אנר כדוגמת שותפי זה החטא המושלם בטעמו.

עוד בירה נגב לי וקולה לנהג ויוצאים החוצה לשאוף אוויר מחוץ למסעדה, בזמן שזולי מספר לנו על החודשיים ההם ואיך עצרו הכל וברחו למרכז, ומצביע על המפעל שנשרף כליל מפגיעה ישירה, ואז אני מעכל - יש פה חיים, אולי לא הכי שגרתיים אבל חיים. אז גם הבנתי שכיף לפרגן וכשיש סיבה, למה לא?! כולה שעה ו-3 דקות נסיעה מתל אביב. בתיאבון!

מה אכלנו?
כרובית אפויה על טחינה שחורה ושבבי שרימפס - 33 ₪ 
קרפצ'יו בליווי בלסמי ופרמז'ן - 38 ₪
פלוס חציל על האש בליווי גבינת פטה - 29 ₪ 
לחם הבית - 19 ₪
3 בירה נגב - 84 ₪
המבורגר sins  - 61 ₪
אנטריקוט שרימפס - 99 ₪
סיכום חשבון: 363 ₪ 
אז תיסעו לדרום, זה לא חטא לפרגן

 

* כתבה פרסומית

*הכתבה מכילה תוכן שיווקי

  • Facebook
  • Whatsapp
  • Facebook Messenger
  • Email

דירוג הכתבה

לא אהבתי מעולה

תגובות0

הוספת תגובה
הוספת תגובה

השדות המסומנים בכוכבית הם שדות חובה

השדה שהוזן לא תקין, שננסה שוב?

תודה ששיתפת אותנו!

נפרסם את תגובתך בהתאם לשיקולי המערכת

הבנתי

עשינו לך תיאבון? יש לנו עוד הרבה עדכונים טעימים

שם לא תקין
דוא"ל לא תקין
NEWSLETTER
להתאהב כמו איטלקי
פאר והדר בהוד השרון: מסעדת מדיסון
הכי בית איטלקי: מסעדת גוסטו
האיטלקיה השמחה
שולחן במסעדת עלינא, אשדוד (צילום: באדיבות המקום)
שולחן במסעדת סדפה, באר שבע (צילום: דרור ורשבסקי)
מנת בשר של מסעדת ערמונים, שדה יואב (צילום: באדיבות המקום)
שולחן במסעדת גחלים, אשדוד (צילום: דרור ורשבסקי)