אני ומסעדת יאן יאן מכירים כבר לא מעט שנים, ואני תמיד תוהה כיצד הם מצליחים לברוא עולם חדש בכל פעם שאני מגיע לשם. בביקורי האחרון מיד שמתי לב לכך שהתפריטים התחלפו והתחדשו. רזומה של שלושים שנה בעסק, ומשפחת פונג עדיין לא מוכנה לעגל פינות אפילו בדפי התפריט. ועל זה נאמר – ריספקט.

שאיפה למצוינות
קברניטי המסעדה, סי ובעלה וין, החליטו שהגיע הזמן להיענות לביקוש ולהכניס לתפריט מנות סושי. כשאני ואמי היקרה סעדנו במקום בצהרי יום רביעי גשום במיוחד, החלטנו לבחון את תפריט הסושי והזמנו סלמון דרגון עטוף באבוקדו (35 ₪) ורול סלמון סקין אינסייד אאוט עטוף בסלמון (32 ₪). הרולים היו הדוקים, עשירים, מעניינים והרבה מעבר למצוינים. במילים אחרות – היה שווה לחכות.

עוף בלימון במסעת יאן יאן. פשוט מצוין

אפונת שלג במסעדת יאן יאן

את הארוחה פתחנו בשני מרקים קלאסיים שבדרך כלל אנחנו פותחים איתם – מרק תירס (18 ₪) קלאסי ומשובח ומרק תום ים קאי (22 ₪), מרק תאילנדי חריף שמחביא בנוזליו שפע של פטריות, נבטים, פלפלים, עגבניות, נענע, פרוסות לימון על קליפתן, בצל ירוק ושאר ירקות.

>> להזמנת שולחן במסעדת יאן יאן

איכות, גודל ותמחור
אחרי הפתיחה בחרנו במנת העוף בלימון שהגיעה בליווי של קערת אורז מטוגן כהלכתו. 55 ₪ למנה איכותית וגדולה, עד שבכיף אפשר לשבוע ממנה בהפסקת הצהריים ולבקש לארוז את מה שנשאר כדי לנשנש יותר מאוחר. אחריה הגיעה מנת ספריבס מאודה ברוטב הבית שמיוצר במקום מפולי סויה, שבעיני היא ללא ספק אחת מהמנות הטובות שטעמתי, והתמחור שלה מצוין - 89 ₪. לזה אני קורא הוגנות. אגב, אם אתם מגיעים למקום בקרוב, שלא תעזו לצאת מבלי להזמין את אפונת השלג עם כדורי הדג המשובחים.

תפריט הסושי החדש במסעדת יאן יאן

קוקוס, לוטוס ומייפל
החלטנו לסיים את הארוחה עם משהו מתוק. למרות שכמו תמיד הבננה המטוגנת קרצה לנו מהתפריט, החלטנו ללכת על משהו אחר לגמרי. אמא התפנקה על דים סאם מאודה מתוק מצופה בקוקוס (25 ₪), שאין שום סיכוי שתצליחו לאכול בשום מקום אחר, ואני עטתי על דים סאם מטוגן מתוק (25 ₪) שהיה ממולא במחית פרחי לוטוס בציפוי של שומשום. כל היופי הזה נח על קולי תות וסירופ מייפל ולווה בחיוכים עצומים ובשמחה גדולה. בקיצור אין יותר מדי מה לומר, אולי רק לקוות שיותר מסעדות ילמדו ממסעדת יאן יאן.

חשבון בבקשה:
מרק תירס – 18 ₪
מרק תום ים קאי – 22 ₪
עוף לימון עם אורז מטוגן– 55 ₪
ספריבס מאודה – 89 ₪
בירה גולסטאר – 20 ₪
דים סאם מאודה מתוק – 25 ₪
דים סאם מטוגן מתוק – 25 ₪
סה"כ – 254 ₪

* כתבה פרסומית