נגישות
נגישות

אוכל לנשמה

לא תרגישו נפלא אם בסוף הארוחה תעגלו את מחיר המנה מ- 37.60 ₪ ל-38 ₪ ואותן 40 אגורות ימצאו את דרכן לעמותה שתעשה רק טוב למי שבאמת צריך? ב-zap rest כבר מעגלים לטובה. עכשיו תורכם

מגזין REST המלצות קולינריות חדשות מהצלחת
מערכת  zap rest

מערכת zap rest

תאריך פרסום: 15/06/2014, 13:00
  • Facebook
  • Whatsapp
  • Facebook Messenger
  • Email

מי לא אוהב לאכול אוכל טוב, לנסות ולטעום דברים חדשים, להיחשף לטעמים ומרקמים מיוחדים ולבקר במסעדות ובתי קפה. למושג הזה 'אוכל בשביל הנשמה' כבר ניתנו אינספור פרשנויות, אך אנחנו מצאנו אותו בדמותו האמיתית – 'עיגול לטובה'.
נתח סטייק עסיסי, סלט מפתיע ועשיר, מרק ביום קריר או אפילו רק כוס קפה משובח – אם היינו אומרים לכם שעם כל ביס, עם כל לגימה וכל מנה שאתם מזמינים אתם לא רק נהנים מאוכל משובח אלא גם תורמים לעמותה שקרובה לליבכם, לא הייתם הולכים על זה?? אז גם אנחנו כן.
כל כך פשוט לביצוע והרעיון גאוני – עמותת 'עיגול לטובה' מאפשרת באמצעות הוראה קבועה לעגל עסקאות בכרטיס אשראי למטרות תרומה. וכך כל עסקה שתבצעו בסכום לא עגול, האגורות מתעגלות לשקל הקרוב ומאפשרות לכם לתרום את ההפרש לתחום הקרוב לליבכם. מבטיחים שמרגע שתתחילו האוכל יהפוך טעים יותר.
אז איך זה עובד ומה בדיוק קורה עם הכסף שלכם – האם הוא באמת מגיע לעמותה שבחרתם, האם הוא מגיע במלואו או שרק חלק קטן ממנו? האם אגורות בודדות באמת יכולות לשנות משהו? מנכ"לית העמותה, דנה ארגוב טיקוצקי מספרת איך זה עובד.

עמותת לתת. צילום: אסף קלינגר

כמה מהכסף באמת מגיע לתרומה, באילו סכומים מדובר והאם יש מינימום תרומה?
"הכסף הנתרם מועבר במלואו לעמותות הנבחרות על ידי התורם. ממוצע התרומה לתורם לחודש עומד על כ- 4 ₪, ואף אחד לא גוזר קופון בדרך. המנגנון כולו מאפשר תרומה מושכלת ובלתי מורגשת כחלק ממהלך החיים השגרתי. עד היום נרשמו מעל 124,000 אזרחים ל'עיגול לטובה' ועשרות ארגונים מציעים לעובדיהם לעגל באמצעות מודול עיגול לטובה בשכר – נתונים אלה בלבד מצביעים על תרומה שנתית של למעלה מ- 6 מליון ₪! מדובר כבר בסכום משמעותי ביותר המאפשר באמת לעשות שינוי בכל כך הרבה תחומים בחיינו".
בכמה עמותות מדובר?
"אין מדובר בעמותה אחת או שתיים אלא ב-124 עמותות מכל תחומי החיים. העמותות הנבחרות עברו סינון קפדני על ידי ועדה ציבורית בראשותו של נשיא בית המשפט העליון לשעבר, השופט מאיר שמגר. עמותות אלה קבלו "תו מידות לאפקטיביות", וכך מובטח כי התרומות מגיעות במלואן לארגונים המספקים מקסימום תועלת חברתית לצד שקיפות לציבור והתנהלות תקינה ואפקטיבית. כלומר יש מי שמפקח על העמותות, בוחן את ההתנהלות שלהן ובודק ומוודא שאכן נעשה שימוש טוב בכסף. העמותות הנבחרות מחולקות ל-10 תחומי פעילות שונים, כגון ילדים ונוער בסיכון, איכות הסביבה, בעלי חיים, נשים וכו', כך שכל אחד יכול למצוא את תחום התרומה הקרוב לליבו".

מדהים מה קצת כסף מהרבה אנשים יכול לעשות. אז קדימה תתחילו לעגל!!
להצטרפות לעיגול לטובה

 

  • Facebook
  • Whatsapp
  • Facebook Messenger
  • Email

דירוג הכתבה

לא אהבתי מעולה

תגובות0

הוספת תגובה
הוספת תגובה

השדות המסומנים בכוכבית הם שדות חובה

השדה שהוזן לא תקין, שננסה שוב?

תודה ששיתפת אותנו!

נפרסם את תגובתך בהתאם לשיקולי המערכת

הבנתי

עשינו לך תיאבון? יש לנו עוד הרבה עדכונים טעימים

שם לא תקין
דוא"ל לא תקין
NEWSLETTER
פיתה OUT, סנדוויצ׳ים יפנים IN: הטרנדים של 2021
פרייד צ'יקן: רשת KFC בישראל
מסעדת בן בקר 5 בנתניה: עושה בית ספר לכשרות
מנת קארי של מסעדת טאיה (צילום: באדיבות המקום)
לא לשומרי כשרות: פירות ים, בייקון ומה שביניהם
עראיס ולא עם בשר: הגרסאות הכי שוות שטעמנו
מסעדות עם חצר: לאכול בכיף גם עם הילדים
ספיישל ל"ג בעומר: מתכוני תפוחי אדמה