בסוף זה קרה. תשעה חודשים ארוכים ומייגעים; חודשים של צרבות, של כאבי גב, של חוסר שינה ושל קילוגרמים שהתווספו להם בלי חשבון - ולאוויר העולם הגיח בסערה (חתיכת סערה, אבל על כך עוד ידובר בכתבה אחרת במגזין רפואי כלשהו) יורש העצר שלנו. 

נראה כאילו העולם כמנהגו נוהג. כולם הולכים לעבודה כהרגלם, ממשיכים בשגרת חייהם כאילו כלום. הלו? לא שמתם לב שאני כבר לא בהריון? שיצור קטנטן ששוקל פחות מ-3 קילוגרם ממלא את ימיי ולילותיי? שטרנינג מהוה הפך להיות התלבושת האחידה שלי? אז חלף חודש מאז הלידה, והחלטתי שהבשילה השעה. הגיעה העת לשוב קצת אל הציוויליזציה ולצאת לדייט לוהט עם מי שאחראי לכל הבלאגן הזה - בן הזוג כמובן.
סיגר החצילים של אייר קפה

פצחנו בסיגר 
את "דייט אחרי הלידה" הראשון שלנו בחרנו לחגוג באייר קפה ברעננה. מסעדה ידועה וכשרה, שהיא למעשה שלוחה של המסעדה האם בקריית שדה התעופה, שפועלת כבר למעלה מעשור. אייר קפה רעננה ידועה בעיקר בזכות האירועים הרבים שנערכים אצלה, בין אם בחדר הפרטי שיכול להכיל עד 80 איש, ובין אם במסעדה כולה שיכולה להכיל עד 150 איש.

מאחר שאת דיאטת אחרי הלידה עדיין לא התחלתי (6 שבועות משכב לידה - מבחינתי המשמעות היא שרק שוכבים ואוכלים. שמישהו ינסה לומר משהו אחר), פתחנו את הארוחה בסיגר חצילים - אחת ההפתעות המעניינות שנתקלנו בהן. יותר מעניין מהסיגרים מלאי הבשר והכבד שאנחנו נתקלים בהם עדיין. מילוי של אגוזי קשיו, תרד וחציל מגולגלים להם בתוך סיגר רותח, וכל זה יושב לו על מצע של טחינה ירוקה, מנה מקורית ומרעננת חיך. 

טעמנו גם פטריות פורטובלו ממולאות בגבינת צאן ואגוזים. אמנם נשמע סטנדרטי יותר מהסיגר, אבל מנה טעימה, עשירה ועשויה כהלכה. 

טורפים את הקלפים
רגע לפני העיקריות, צבטנו את עצמנו כדי להאמין שאנחנו באמת כאן: לא בהריון, רגע אחרי ניתוח קיסרי, הילדים בריאים ושלמים ואנחנו מצאנו רגע של אויר לנשימה כדי לנשנש משהו ביחד. ראוי לצל"ש, לא? או לפחות לאיזה מנת פילה סלמון בשמנת חרדל. 

קל להרוס פילה סלמון, אבל זה של אייר קפה היה נפלא. לא היה צורך ברוטב כלל. עשייה מדויקת של הדג זכתה כאן למחמאות אפילו מבן הזוג הכי ביקורתי שתפגשו.

ואחרי כל אלו הגיע השוס. המלצרית הזהירה מראש שזו אחת המנות השוות כאן, ושמענו בעצתה. רביולי אל פרנו: רביולי גבינות ברוטב שמנת עם פירורי לחם, אפוי בתנור עם פסטו וקולי עגבניות. טעים כמו שזה נשמע. בצק נפלא, גבינות משובחות, אפייה בתנור שהידקה את כל המרכיבים יחד. מנה מפתיעה ומנצחת. בכלל לא הייתי בקטע של רביולי, אבל האל פרנו הממזרי הזה טרף את הקלפים.
פילה סלמון מושלם. אייר קפה

אז עכשיו אין באמת תירוץ לארוחות שחיתות כאלו. כמעט וויתרנו על קינוח בנסיבות אלו, אבל פחזניות ברוטב קרם פטיסייר צדו את עינינו רגע לפני הסוף. שלוש פחזניות מוקפות בגלידה וקצפת (היה אפשר לוותר על הגלידה והקצפת במנה כזו עשירה, אבל מילא. קלוריות לא סופרים כאן היום) ומעל כל זה גנאש שוקולד. שחיתות היא שם המשחק, כבר אמרנו?

אז אמנם הפעם לא עשינו מסיבת ברית ולכן לא נזקקנו לשירותי אייר קפה, אבל מתישהו, בילד הבא, בטוח נחגוג כאן אירוע ונבקש שבכל שולחן תהיה מנת רביולי אל פרנו אחת. וסלמון. ופחזניות. ועד אז נמשיך להיות גאים בעצמנו על שאזרנו אומץ וקורי שינה, ויצאנו לחגוג חודש להולדת האוצר שלנו.   

חשבון בבקשה:
סיגר חצילים: 32 שקלים
פטריות פורטובלו: 38 שקלים
פילה סלמון: 84 שקלים
רביולי: 64 שקלים
פחזניות: 36 שקלים
סה"כ: 254 שקלים לארוחה גדולה לשני אנשים 

אייר קפה, אלכסנדר זרחין 13, רעננה. 053-8094250

* הכותבת היתה אורחת המקום