בבוקר חורפי עשינו סיבוב קריר ומרענן של שבת על חוף הטיילת של בת-ים. הגלים הנשברים על הצוק יוצרים תמונה פסטורלית מאוד של ים ופיסות שמש שיוצאות מבין העננים. ואז כשהבטן בדיוק מזכירה לנו שצריך גם לאכול, אנו מגיעים אל דדה, שהיא מסעדה אחת מתוך שלוש מסעדות גיאורגיות משפחתיות נהדרות, הממוקמות במרכז הארץ. 

ליין חדש של ארוחות בוקר 
דדה כבר ותיקה בנוף הבת-ימי, אך ליין ארוחות הבוקר שלה, הפועל בין חמישי לשבת, חדש יחסית, ולכן החלטנו לנסותו. המסעדה אותנטית ומלאה בתמונות ומפות גיאורגיות, הנותנות תחושה של מסעדות, ואם תהיו ילדים טובים יש מצב שיתנו לכם למדוד את הכובעים הגיאורגיים התלויים באמצע המסעדה על קולב.
ליין חדש של ארוחות בוקר בדדה בת ים. צילום באדיבות המסעדה

ארוחת הבוקר במסעדה מחולקת ל-3 סוגים: בוקר גיאורגי, בוקר ים תיכוני ובוקר סלט, כאשר לכל ארוחת בוקר מצורפת שתייה חמה ושתייה קרה.

הזמנו שתי ארוחות בוקר גיאורגי וקיבלנו בתור התחלה את לחם הבית עם גבינת עיזים גיאורגית, סלט ירקות וזיתים שמכינים, במקום וגם אג'פסנדל - סלט חצילים גיאורגי.

לגבינת העיזים הגיאורגית יש טעם עדין ומיוחד. גם למי שאינו אוהב גבינת עיזים מומלץ לנסות כאן את הגבינה הנהדרת.

הלחם המצוין נעלם כלא היה תוך מספר דקות, וסלט החצילים הגיאורגי היה נהדר ועם טעם מאוד מיוחד, טעם שלא נקלים בו כל יום (לא הצלחתי לפצח אילו מרכיבים היו בו, חוץ מהחציל), ולשלב אותו ביחד עם הגבינה והלחם זה כה פשוט וכה טעים.

המאפים של דדה
למנות העיקריות של הבוקר קיבלנו מאפה מקומי הנקרא אמרולי - באמצע המאפה יש ביצת עין והוא ממולא בגבינות. טעים, עדין ומשביע. כמובן שכל האוכל הגיאורגי נאפה במקום. איתו קיבלנו פיצה ארבע גבינות, וגם היא נראתה נהדר. שני המאפים היו משובחים. המנות כאן מאוד גדולות, אז קחו בחשבון שאם הגעתם לארוחת בוקר, סביר להניח שתוכלו לדלג על ארוחת הצהריים.
אל תפספסו את המאפים. דדה

מתוק בנוסח ארמני
קינחנו בקנקן תה ירוק טעים ובעוגה ארמנית ממולאת בחלבה ואגוזים, אשר נתנה השלמה נהדרת לארוחת בוקר פנטסטית ויוצאת דופן.

אם קמתם בבוקר במטרה לאכול ארוחת בוקר לא שגרתית, עם טעמים מיוחדים ואותנטיים - דדה היא בדיוק המקום בשבילכם. אחרי האוכל תוכלו ללכת לאורך הטיילת כדי להשיל כמה קלוריות בדרך רומנטית.

חשבון בבקשה: 
2 ארוחות בוקר גיאורגי – 104 שקלים 

דדה, בן גוריון 61, בת ים. 053-7103297

* הכותב היה אורח המקום