עיר עם תחתית
ביום שלישי בערב נסענו לאכול בעיר התחתית. היות וחיפה בנויה על הר ובכל קו גובה יש שכונה אחרת – העיר התחתית זכתה להיות ה"נמוכה מכל", אך זו הקרובה ביותר לקו המים. ראש העיר יונה יהב מנסה שנים להפוך את העיר התחתית למוקד בילוי לצעירים ורק לאחרונה נבנו שם מעונות סטודנטים לצד מוסדות וותיקים (כמו ויצו, תלתן, קמפוס הנמל...). והעיר התחתית החלה לפרוח.

אך לפני כל ניסיונות האישוש הללו הייתה שם מסעדת יאן יאן הסינית, הפועלת כבר 30 שנה. חנינו ליד מעיין הבירה שביום שלישי בערב צוהל ועמוס, ירדנו בפסאז' לכיוון פאב ה"בארקי" שנוכחתי לדעת שמלא גם בחורף ופנינו ימינה אל יאן יאן, המוקפת חנויות מעצבים שפתוחות אפילו בשעה מאוחרת של הערב (חיפה- הופתעתי!).

סי השיאים
למסעדה נכנסים דרך דק חמוד המוקף דקלים שמוארים בתאורה רכה (אידיאלי לסועדים בשעות הבוקר או בימים חמים יותר). בעודנו יושבים ומתלבטים במה לבחור, ניגשה אלינו אחת הבחורות הנמרצות במקום ושאלה אם נרצה את המלצתה. מסתבר שהנמרצת שנראתה כמו  מלצרית בת 20 היתה לא פחות ולא יותר – סי, הבעלים של המקום. סי שהייתה פעילה ועזרה להוריה כבר כשהגיעו מויאטנם (ראו ערך מנחם בגין וקליטת פליטי ויטנאם ב- 77') ניהלה את המסעדה ביד רמה. עם הזמן בעלה של סי הפך לטבח הבית וילדיה אוכלים שם את ארוחותיהם - היות והמקום הפך לביתם השני.
אווירת הביתיות לא פוסחת על קהל המסעדה שמגיע גם לחגוג ימי הולדת והמלצרים עצמם הנראים כמו חבורת צעירים שבאו להעביר את משמרתם בחיק המשפחה.

קצת על האוכל
רבים וטובים לפניי כתבו על האוכל המופלא במקום, אך בניגוד למסעדות סיניות המגישות אוכל תאילנדי (כי זה מה שישראלים אוהבים) ביאן יאן תמצאו אוכל סיני אסלי! הוא כל כך אסלי שסי מספרת שקבוצת אנשי עסקים מסין הגיעו אליה בדיוק אתמול (יום שני היה ראש השנה הסיני) והחמיאו למטעמים שהרגישו כמו בבית. היא נדהמה לגלות שהם גם חזרו לארוחת ערב.

למנות ראשונות בחרנו את מרק הוונטון כשלצדו הוגש דים סאם ממולא ירקות, ברוטב סויה סודי שרקחו במקום. מעולה. למנה עיקרית בחרתי בעוף באגוזים, שהגיע לא סתם עם אגוזים אלא עם אגוזי פקאן מסוכרים – אלו שטעימים מדי בשביל לאכול מהם הרבה - הונחו שם בכמויות! יחד עם הרוטב המלוח של העוף והירקות המוקפצים, הפקאנים היו בדיוק הטאץ' המשלים. בן זוגי הזמין - איך לא , בשר עם אטריות צאו מאין, שהגיע קריספי מהרגיל והיה עשיר בסוגי ירקות, מתירס גמדי ועד פלפל כתום. לצד כל אלו הגיע גם סלט סיני שהכיל גזר וצנון ברוטב מתוק וגאוני (שעד עכשיו לא גיליתי את מרכיביו), בכמות נדיבה בהחלט שנשארה לאורך כל הארוחה בשונה ממקומות אחרים.

משהו מתוק לדרך
לצד האוכל ביקשתי להיות הרפתקנית ושתיתי בירה סינית העונה לשם "צינטאו" (18 ₪). לקינוח הגיעו לשולחן קוקוס ובננה מטוגנים, לצד סורבה לימון שהוגש בתוך קליפת קוקוס. הארוחה כולה עלתה רק 75 ₪ לסועד ואלו הם מחירי הערב!

במידה ואתם אנשי עסקים חיפאים או סתם נקלעים לדרך יפו 28 בין השעות 12:00-15:00, תוכלו לקבל את כל המנות הללו (ואחרות!) ב- 49 ₪ בלבד! לא סתם יאן יאן פתוחה כבר 30 שנים ומלאה צהריים וערב בתיירים, אנשי עסקים ומשפחות.

חשבון בבקשה
2 עסקיות ערב - 150 ₪
בירה – 18 ₪
סה"כ 168 ₪

*כתבה פרסומית