כשר

107 שבחים

עודד פשטצקי קפץ לבר יין 107 ומצא את עצמו מתאהב, כמו בפעם הראשונה
107 שבחים

בתור חיפאי גאה שנולד וגדל בעיר המופלאה הזו ועדיין, מתעורר בה כל בוקר, עדיין מרגש אותי לראות מיזמים חיפאיים שמוקמים להם בעיר הולדתי. הפעם, ריגש אותי מקום מופלא שעונה לשם בר יין 107. ברחוב יפה נוף (107), סמוך למרכז הכרמל, אך מרוחק במידה מדויקת ומשביעת רצון מההמולה הכרמליסיטית, ממוקם לו אחד הבארים המוקפדים ביותר באזור הצפון. עם חדר אחד, המזכיר יותר מכל מרתף יינות אותנטי וחדר אחר, שכולל לא רק את נוף התצוגה המרשים עטור הסינגל מאלטים, הוודקות פרימיום והקוניאקים המובחרים, אלא גם את הנוף עוצר הנשימה של מפרץ חיפה, פלוס כמה קירות אבן מקסימים וחצר ציורית אחת, לא חכמה להכתיר את בר יין 107 בתואר הבר היפה ביותר בחיפה. אחרי שיחה קצרה עם דורון הברמן, שעשה עלייה לחיפה מהגליל העליון אף אפשר להוסיף לתואר את הטייטל - הבר ששואף לקדם את תרבות היין החיפאית יותר מכל מקום אחר. ושאיפה כזאת לא הולכת ברגל, אז התיישבנו, אמנון ואנוכי על הבר והתלבטנו במה לשטוף את הגרון.

כמו בפגישה ראשונה
אז יפה בבר יין 107, את זה כבר סיכמנו. אולי בגלל זה הוא מקום אידיאלי לכל כך הרבה דייטים ראשונים, בעיקר באזור הבר המזמין כל כך. לא ביררתי מי אחראי על העיצוב המושקע במקום אבל מגיע לו שאפו רציני. יצא לי לבקר במקום במספר גלגוליו הקודמים ומאחר ואני לא רוצה להעלות שדים רדומים באוב, אסתפק בלכתוב שהמקום מעולם לא נראה טוב, מקורי ומזמין כל כך כמו בגלגולו הנוכחי. למרות שניתן בהחלט לסווג את המקום כרומנטי פלוס פלוס, הוא בהחלט מתאים לערבי חברים שאוהבים לשתות כמו שצריך או כאלה שבא להם לראות את המשחק על מסך פלזמה גדול מימדים. מלבד זאת, במקום נערכים ערבי טעימות יין והרצאות על יין המתעדכנים באתר האינטרנט של המקום.

משקה מנצח
שם המשחק, כשם המקום - יין, יין ועוד המון יין. תפריט היינות במקום הוא מסמך עב כרס שחובק יינות מכל רחבי העולם (עם דגש על יינות ישראליים, איטלקים, צרפתיים וצ'יליאנים) ולכן החליטו קברניטי המקום לאפשר לאורחים לטעום ממגוון בקבוקים לפני שתנוח דעתם. אמנון יקירי האהוב, שחזר זה מכבר מציריך השוויצרית ואני, טעמנו לא פחות מחמישה יינות לפני שנחה דעתנו על יין מצוין שהגיע לכדי לשלמות תחת ידיו של אסף קדם, הטוב שביינני ישראל לטעמי. מדובר ביין שעונה לשם 50/50 - חצי חצי קברנה סוביניון ושיראז (37 לכוס ₪, 140 ₪ לבקבוק), שעם טעמיו העשירים פתחנו את הערב ולא הבטנו לאחור. המשתה הגדול המשיך עם זוג כוסות לואי ברנרד קוט דה רון וילאז' (32 ₪ לכוס, 120 ₪ לבקבוק), שעישן מעט את החניכיים ופיקאיה (סופר וורונסט) (37 ₪ לכוס, 140 ₪ לבקבוק). בסופו של דבר (ואני יודע שבגרמנית אומרים שרק חזיר שותה בירה אחרי יין), אמנון הזמין חצי קרלסברג (27 ₪) ואני הלכתי על חצי גינס (28 ₪), כי בסוף תמיד חוזרים הביתה.

לא על בטן ריקה
תמיד רציתי להיות אחד כזה שמבין ביין, שיודע לערסל את הנוזל בין החניכיים, להרהר מעט ולהגיד: "אגוזים.... וניל.... פירות יער שחורים וטיפ טיפה עשן" אבל זה לא קורה וכנראה גם לא יקרה. למרות זאת אני אוהב מאוד לשתות יין ולשתוק. ואם אפשר - עם מנות שמלוות אותו בשלמות כזו שלא ברור כבר מי מלווה את מי. וכאלה הן המנות בבר יין 107 - לא מעמיסות, לא מכבידות, מאופיינות בהקפדה רבה על הפרטים הקטנים ועם זאת בקלילות. חשוב לציין שלמרות שחלק מהמנות יועדו להיות בנות לוויה גרידא לכוס היין, דוגמת הברוסקטות הצנועות, אפילו הן, בעלות נוכחות שאין להתעלם ממנה. התפריט מחולק למספר מחלקות ביניהן ראשונות, (ראשונות לפתיחת הערב או לליווי מתמיד של השתייה), מבחר ברוסקטות (בכל מנה ארבע ברוסקטות), סלטים ועיקריות.

אמנון ואני חלקנו שתי מנות ברוסקטה. ברוסקטה רצועות בקר (34 ₪) וברוסקטה סרדינים (27 ₪). למרות שהבקר היה מצוין, מתובל בעדינות ופרוס דק דק דק, את ההצגה גנבו הסרדינים שנכבשו במקום והונחו בעדינות על ממרח עגבניות שיובשו במקום (בדקתי, זה נכון). מנה מושלמת לישיבה על הבר ומתחשק רק לנשנש. עוד הותירה עלינו את חותמה מנה שנקראת מיני בורגרים (48 ₪) וכשמה כן היא - שלושה במספר הם נחו על הצלחת, כשמעל כל קציצה איכותית בצל מקורמל מתקתק ופרוסת חזה אווז מעושן. את המנה הזמנו בליווי הום פרייז שהגיעו בכמות שהייתה בקלות יכולה להיחשב כמנה ולא כתוספת והיו מצוינים ברוטב חמאתי, קצת חריף ומאוד מתוק. אבל עם כל היופי הזה, את מדרגות שפינוזה ירדנו כשבפינו טעם הקינוחים ובעיקר טעם ברולה הבננות עם רוטב הטופי (38 ₪), שהצליח להחיש את צעדנו לכיוון המיטה למרות שהיו אלה צעדים אלכסוניים.

חשבון בבקשה
אסף 50/50 – קברנה סוביניון, שירז – 37 ₪
פיקאיה (סופר וורנוס) – פסקווא – 37 ₪
לואי ברנרד קוט דה רון וילאז' – 32 ₪
חצי ליטר גינס – 28 ₪
חצי ליטר קרלסברג – 27 ₪
ברוסקטה רצועות בקר - 34 ₪
ברוסקטה סרדינים - 27 ₪
מיני בורגרים - 48 ₪
סופלה שוקולד חם – 36 ₪
ברולה בננות עם רוטב טופי – 38 ₪
סה"כ – 344 ₪ לערב חיפאי משובח ומבושם.

 

רוצים להזמין שולחן במסעדה? לחצו כאן!

*כתבה פרסומיתחוויית בילוי עם פאנץ' ליין
הפנים החדשות של אדלה
אוהבים לאכול בסגנון בופה? הכתבה הזו בשבילכם
corner
corner