כשר

שירה ציבורית בגנקי

צביקה פישר מצא את עצמו בלב של השירה בציבור הישראלית – הגנקי – נתן צ'אנס ומצא את עצמו שר מהלב

| 09/10/2005
שירה ציבורית בגנקי

אני חייב להודות על האמת- אני לא חובב גדול של מוזיקה ישראלית. אולי זו הכללה קשה מדי, אבל חוץ משירים מסוימים פה ושם, אין יותר מדי זמרים ישראלים שעושים לי את זה. ובתור שכזה (כן, חברים אומרים לי שאני "כזה") פועל יוצא הוא ששירה בציבור היא לא ממש העניין שלי. אז מה עשיתי ביום שישי בערב בגנקי, המכה של מקומות השירה בציבור? נתתי צ'אנס. מה כבר יכול להיות כל כך גרוע, אמרתי לעצמי. במקרה הכי גרוע, נאכל משהו, נהמהם קצת, נעשה תנועות מונוטוניות עם הראש ונמחא כף או שתיים. במקרה היותר טוב נאכל הרבה ונשיר הרבה. בסוף אפילו מחאנו כפיים ורקדנו.

את הערב, שהתחיל רגוע, פתחנו עם קצת אלכוהול לחימום האווירה. ההחלטה התבררה כמצוינת, כי אין דבר שמכניס אנשים לאווירה כמו אלכוהול. טוב, אולי גם שירה בציבור. על כל פנים, אין ויכוח שהשילוב של שניהם חזק ביותר. אז קצת בירה, קוקטייל טוב ואולי איזה בריזר להרים את המורל בבקשה. וכדי שלא נשתה על בטן ריקה או נשיר רעבים, הזמנו גם סלט יווני (50 ₪). מזל שהתנפלנו על הסלט, כי לא נוח לשיר עם הר של עגבניות ובולגרית בפה.

ברגע שסיימנו את הסלט, עלו לבמה הזוג המזמר; או יותר נכון - היא מזמרת והוא בקלידים, ומרגע זה לא נשמע אף רגע שקט במקום. ההתחלה, כמו כל ההתחלות, הייתה באיזי- הקהל עוד אוכל קצת, מתחיל לשיר פזמון או שניים ובעיקר מוחא כפיים. אבל מהר מאוד הפך המקום לבלאגן אחד גדול שמח- השירה הרגועה הפכה לשירה רמה מהולה בצחוקים מתגלגלים מכל כיוון, אנשים עלו על השולחנות ורקדו בכל פינה פנויה.

ובתוך הבלאגן היינו אנחנו, מנסים להגניב עוד ביס לפה בין שורה לשורה. המזל שלנו הוא שבגנקי יודעים בדיוק איזה אוכל הולך טוב עם שירה- פלטת מטוגנים שכוללת נקניקיות קטנות, שניצלונים, טבעות בצל ופסטלים תפ"א ובשר ומגיעה עם טחינה (68 ₪) וקבב הבית עם צ'יפס וסלט (60 ₪). באנגלית יש מושג שנקרא Finger Food, או אוכל אצבעות בתרגום חופשי. זה התיאור המדויק של המנות האלו ובדיוק מה שהיינו צריכים- אוכל שאפשר לנשנש בין שירה להשתוללות.

לסיכום הגנקי, אפשר לומר שאם בא לכם לצאת קצת מהשגרה של עוד בית קפה בערב, אתם מוזמנים לערב של כיף, שירים, ריקודים, מצב רוח טוב, אוכל אצבעות ואווירה מצוינת. תנו צ'אנס, שירו מהלב.

* הכותב היה אורח של המקוםחוויית בילוי עם פאנץ' ליין
הפנים החדשות של אדלה
אוהבים לאכול בסגנון בופה? הכתבה הזו בשבילכם
שכחת לציין 40/50 ש"ח דמי כניסה ועוד 25 מינימום הזמ
04.09.05 | יניב
כל השתייה יקרה בטירוף, גם האוכל במחירים מטורפים בהשוואה למקומות אחרים על רמה. בקשר לאווירה, זה פונקציה של הזמרים, בערב אחד היו אחל'ה שהרקידו את כולם ובערב אחר היו כאלו שחצי מהשיקים היו שירי דיכאון כולל אבי ביטר, ולא נראה לי שאנשים באו לשמוע שירים כאלו. בקיצור, למי שבכל זאת מוכן להוציא סכום של 100 ש"ח לאדם לערב לפחות תבדקו מי מופיע כי זה ההבדל בין הנאה ואכזבה.
corner
corner