כשר

zazoo מהספה

ויכוח עקרוני על שלט הטלוויזיה  הזיז את ארז שמילוביץ' וזוגתו ל-zazoo בפרדסיה, כדי לגלות שבתוך ישוב שקט בשרון מסתתרת לה מסעדה חלבית מעולה

 

zazoo מהספה

"האח הגדול!" ,"ליגת האלופות!" , "האח הגדול!", "נו , ליגת האלופות!", זו תמצית הדיון שהתנהל בביתנו הקט בשעות אחר הצהריים של יום רביעי.  מהות הויכוח –מה רואים בטלוויזיה הערב. ולמה לנהל ויכוח שכזה? ובכן, לפני כעשור ,עת פצחנו זוגתי ואני בחיים משותפים, הבטחנו זה לזו ברגע של צפייה, שלעד נצפה ביחד בטלוויזיה. שלא נתפצל לעת ערב על רקע לוח משדרים. שנהייה משפחה חד מרקעית. יצרנו כמה חוקי יסוד כמו " חדשות הספורט ב-19:00"  "גיא פינס כברירת מחדל" והחשוב מכל , "שידור חי מנצח"  .

שגרת חיינו זרמה על מי מנוחות. עד יום רביעי האחרון, בו הופתענו ע"י שני שידורים חיים, במקביל. פתיחת עונת האח הגדול, מול סיבוב אחרון בשלב הבתים של ליגת האלופות. מי בחר מה? תחליטו לבד, מה שבטוח, כל אחד מאיתנו התבצר בעמדתו, מוכן למשא ומתן כמו אביגדור ליברמן ביום הנכבה. מה עושים? קוראים לאו"ם. מתקשרים לסבתא שתבוא להיות בייביסיטר ויוצאים מהבית. וכך מצאנו עצמנו על כביש 4 בדרך ל-zazoo , בית קפה ומסעדה חלבית במרכז פרדסיה שבשרון.

נכנסו ל-zazoo ולא יכולנו להישאר אדישים. ראשית העיצוב, מסביב לכל שולחן מונחות ספות או כורסאות , בצבעי סגול וירוק קטיפתיים שמשרים אווירה חמימה וביתית . "זה היה יכול להיות הסלון שלי" אני חושב לעצמי , "אם רק היה לי מושג בעיצוב " ושנית , תלמה, אמו של יניב , בעל המקום, קיבלה את פנינו. לא , אנחנו לא כאלה מיוחדים. כאשר יניב לא נמצא , תלמה מקבלת את פני האורחים , מרחפת בין השולחנות ועונה בלבביות לכל שאלה. "למה דווקא זאזו" ,שאלנו . "לא סיפור גדול", טענה. כלתה הציעה את השם זאזה, ע"ש חתולה משפחתית, גלגלו על הלשון עד שהגיעו לזאזו ,כשגילו שזאזו היא גם דמות הציפור ממלך האריות וגם ביח"ר לקונדומים מהגדולים בצרפת, שמעו בינגו.

בעודנו מתלבטים במה לפתוח, פתרה לנו תלמה את ההתלבטות עם שיפודי פטריות שמפניון וחלומי בטמפורה, עם רוטב שמנת ופסטו (32 ₪) , חמימים פריכים ומפתיעים, שכן אינך יודע מי מסתתר מאחורי המעטפת עד שלא נגסת בה, גוש חלומי פריך או פטרייה עסיסית.

אם כבר בפטריות עסקינן רק מתבקש הוא שאחת המנות העיקריות שלנו תהייה בלינצ'ס פטריות ברוטב שמנת (46 ₪ ), המנה השנייה, כך הוחלט ברוב קולות תהייה הפויקה -קדירת ירקות שורש, שהתבשלה לה בסיר ברזל יצוק, על אש קטנה,לאורך לילה שלם (45 ₪).

בזמן שבמטבח עמלו על המנות,  התרעננה זוגתי עם גרניטה לימונענע (18 ₪ ) אני  החלטתי לפצות עצמי על אובדן ליגת האלופות ובחרתי באותו דבר משודרג . גרניטה לימונענע   עם ערק (25 ₪ ) .סטארטאפ!

בלינצ'ס הפטריות הביא עימו זיכרונות מבית אבא. בין ביס לביס צפו ועלו שנות השמונים העליזות, עת אבי היה שולף את ה"מחבת המיוחדת לענייני בלינצ'ס" ומנסה לשכנע שהתוצר הוא בלינצ'ס.  "גם אצלך זה היה כך?" שאלתי את זוגתי לועס ומתרגש, "לא" ענתה בלאקוניות ושלחה מבטה לקצה המסעדה, הפויקה התקרבה לשולחננו.

זמן וידוי - לא טיילתי במזרח, גם לא באפריקה. המושג פויקה , להבדיל מהבלינצ'ס, לא מעלה בי זיכרונות . הריחות שבקעו מסיר הברזל הכבד והרותח  לעומת זאת , שלחו אותי לחפש אח בוערת וגשם סוער. הבטטות ,תפוחי האדמה, הדלעות שהתחממו להן במרק הכתום והסמיך שבקדירה בישרו את בוא החורף. ככל שהתקדמנו לכיוון קרקעית הקדירה כך הטעמים הפכו עזים יותר וחורפיים יותר.

רגע לפני שעמדנו להיפרד ולצאת אל החורף שבדמיוננו,שילחה אותנו תלמה בחזרה לכורסאות. "עוד לא אכלתם קינוח" . בולרו (32 ₪) , פצצת שוקולד מגובה בכדור קצפת, נחת על שולחננו. כעבור זוג כפיות  ושתי דקות רק קערת חרסינה נשארה. כוס אספרסו כפול (10 ₪ ) ומר כהלכה והצליחה להחזיר אותי למציאות.

החזרה למציאות אפשרה לנו להרים ראש ולהביט סביב. יום רביעי , ליגת האלופות והאח הגדול הוציאו אותנו מהבית ולקחו אותנו עד פרדסיה, חשבנו שנהייה לבד, טעינו.ה-zazoo עמוס מפה לפה, מסתבר שיש חיים מלבד טלוויזיה באמצע השבוע, והם מתרחשים 25 דק' מתל אביב, כאן בפרדסיה.

 

*הכותב היה אורח המסעדה

הצטרפו אלינו בפייסבוק, אנחנו דואגים לחברים שלנו.

לדף הפייסבוק של rest לחצו כאן.חוגגים ולנטיינס 2016 במסעדות
TOP10: עשר האסיאתיות שגולשי רסט הכי אוהבים
פברואר 2016 במסעדות
corner
corner